Tulospalvelu

Kilpailuiden järjestäjä: kestävyysjuoksun erikoisseura Teivo Stayers

Tuloksia: teivotrail

Osa tt3.2017 2017-09-23

Kunto 10 km

  1.    57.13 Sandberg Susanna Pori
  2.    57.13 Häkli Anu ulvila
  3.    58.39 Kilpivuori Ari Ulvila
  4. 1.07.12 Luomahaara Petteri Tampere
  5. 1.15.04 Rautanen Markku Hämeenlinna
  6. 1.15.11 Iso-Tryykäri Tapani TottU

Miehet 06 km

  1.    30.14 Kuisma Joonas TreMK
  2.    30.17 Friberg Jukka TeSt
  3.    38.24 Kähärä Tuomo Tampere

Miehet 10 km

  1.    41.39 Moholdt Lars Rindal IL
  2.    44.03 Koivuniemi Sakari NoU
  3.    45.28 Korkka Henri Hinnerjoen Yritys
  4.    45.49 Korpi Antti Go 3D Oy Tampere
  5.    49.58 Koivumäki Janne Ylöjärvi
  6.    50.58 Alho Pasi Ylöjärvi
  7.    51.17 Kähärä Jyrki Salmiakkimelojat
  8.    52.36 Kauppila Timo KOOVEE
  9.    53.56 Ranta Teemu Kangasala
  10.    53.58 Bamberg Jarkko JSport
  11.    54.18 Kalliala Petri Vuorentausta
  12.    54.43 Vesterbacka Jari Tampere
  13.    54.54 Colliard Alain TeSt
  14. 1.03.52 Harju Janne Ruoska

Miehet 20 km

  1. 1.32.50 Minder Sergio Tampere
  2. 1.41.20 Meriläinen Ari Turengin RC
  3. 1.48.25 Yli-Marttila Juhani Team Rahola
  4. 1.48.48 Holm Harri Kangasala
  5. 2.10.57 Leinonen Aki TamMK
  6. 2.13.19 Lauste Markku Liikuttavat

Naiset 06 km

  1.    31.50 Hakomäki Emmi TP
  2.    59.41 Kyrölä Marika Tampere

Naiset 10 km

  1.    58.43 Annila Päivi TP
  2. 1.04.51 Meriläinen-Honkala Piia TeSt
  3. 1.07.29 Vesterbacka Pirjo Vimpeli
  4. 1.08.57 Mirfakhraei Elena Tampere
  5. 1.15.31 Sievänen Johanna Tampere
  6. 1.16.12 Kurunmäki Heli Alavus
  7. 1.16.12 Takaluoma Susanna Alavus
  8. 1.17.54 Mattila Mona Helsinki

Osa tt2.2017 2017-08-19

Kunto 10 km

  1.    50.50 Friberg Jukka Nokia
  2.    54.30 Tiirikainen Samuli KPK24/7
  3.    57.46 Klinga Timo Tampere
  4. 1.09.41 Iso-Tryykäri Tapani TottU
  5. 1.15.14 Vesterbacka Harri Vimpeli

Miehet 06 km

  1.    33.50 Kuisma Joonas TreMK
  2.    38.07 Meriläinen Jani TeSt

Miehet 10 km

  1.    43.53 Taivainen Juho-Matti Pellon Ponsi
  2.    45.54 Stenman Tino YlöjR
  3.    45.59 Korkka Henri Hinnerjoen Yritys
  4.    50.01 Niemelä Otto TeSt
  5.    50.41 Kauppila Timo Koovee
  6.    52.05 Vesterbacka Jari Tampere
  7.    53.15 Kaitainen Janne Varikko Triathlon Team
  8.    57.02 Kalliala Petri Vuorentausta
  9.    57.03 Bamberg Jarkko JSport
  10.    57.24 Ranta Teemu Kangasala
  11. 1.00.07 Lehtinen Mika Ylöjärvi
  12. 1.06.37 Kiiskilä Petri Ikurin Vire

Miehet 20 km

  1. 1.38.40 Minder Sergio Tampere
  2. 1.54.29 Hautakangas Marko TaMK
  3. 2.46.32 Laitinen Tuomas Sastamala

Naiset 06 km

  1.    31.44 Hakomäki Emmi TP
  2.    47.02 Niiranen Nanna Helsinki
  3.    57.20 Toivonen Elina Lamminpää

Naiset 10 km

  1. 1.04.12 Sonninen Ronja Toijalan Vauhti
  2. 1.06.48 Meriläinen-Honkala Piia TeSt
  3. 1.07.52 Mirfakhraei Elena Tampere
  4. 1.08.39 Vesterbacka Pirjo Vimpeli
  5. 1.11.43 Astren Sini KPK24/7
  6. 1.18.21 Saastamoinen Piia Ylöjärvi
  7. 1.20.38 Sievänen Johanna Tampere
  8. 1.20.40 Mattila Mona Helsinki

Naiset 20 km

  1. 2.05.18 Vehviläinen Mari Tampereen Väline-urheilijat

Osa tt1.2017 2017-07-22

Kunto 10 km

  1.    52.15 Ylikoski Erkki Hervannan Dynamo
  2.    59.25 Annila Päivi TP
  3. 1.00.40 Klinga Timo Tampere
  4. 1.01.02 Kalliala Petri Vuorentausta
  5. 1.03.04 Haavisto Tero Tampere
  6. 1.04.24 Auvinen Mikko Pilkington
  7. 1.10.19 Rautiola Päivi Tampere
  8. 1.10.24 Iso-Tryykäri Tapani TottU
  9. 1.10.55 Järvenpää Anitta Nokia
  10. 1.13.38 Vesterbacka Harri Vimpeli
  11. 1.33.24 Hänninen Karoliina TaMK

Miehet 06 km

  1.    32.42 Kuisma Joonas TreMK
  2.    39.24 Meriläinen Jani TeSt

Miehet 10 km

  1.    39.48 Knuuttila Mikko NousKi
  2.    43.42 Korhonen Jyri VaHa
  3.    44.13 Stenman Tino YlöjR
  4.    46.51 Korkka Henri Hinnerjoen Yritys
  5.    51.15 Kuosmanen Santtu TeSt
  6.    52.19 Vesterbacka Jari Tampere
  7.    55.30 Majander Jukka Helsingin Juoksijat
  8. 1.08.33 Kiiskilä Petri Ikurin Vire
  9. 1.08.33 Markkula Joni Tampere

Miehet 20 km

  1. 1.36.22 Minder Sergio Tampere
  2. 1.38.49 Meriläinen Ari Turengin RC
  3. 1.39.17 Pöyhölä Mikko Tampere
  4. 1.44.41 Jalonen Sami Janakkalan Jana
  5. 1.44.45 Lemmetyinen Juha UltraSisu
  6. 1.51.11 Hautakangas Marko TaMK
  7. 1.52.39 Holm Harri Kangasala

Naiset 06 km

  1.    33.46 Savolainen Iida Kangasala SK
  2.    37.45 Majander Tuula Helsingin Juoksijat

Naiset 10 km

  1. 1.10.02 Mirfakhraei Elena Tampere
  2. 1.10.38 Vesterbacka Pirjo Vimpeli
  3. 1.15.32 Sievänen Johanna Tampere
  4. 1.21.24 Mattila Aulikki Helsinki
  5. 1.21.44 Kinnula Minna Kaakkuri Devils
  6. 1.21.45 Vähäsarja Leena Kaakkuri Devils
  7. 1.23.08 Takaluoma Susanna Alavus
  8. 1.23.09 Kurunmäki Heli Alavus
  9. 1.24.41 Mattila Mona Helsinki
  10. 1.33.25 Manninen Vuokko Tampereen Maratonklubi

Naiset 20 km

  1. 2.12.07 Koivulahti Katja TCC
  2. 2.28.05 Viinikka Marika TT226

Yhteiskilpailu

Osakilpailuja on 3. Yhteiskilpailuun pääsyn raja on 3.

Teivologo Teivologo Cooperlogo

Sarja: Miehet 06 km

SijaNimiOsa 1Osa 2Osa 3Yht
1.Kuisma Joonas1000100010003000
2.Meriläinen Jani8298871716
3.Friberg Jukka998998
4.Kähärä Tuomo787787

Sarja: Miehet 10 km

SijaNimiOsa 1Osa 2Osa 3Yht
1.Korkka Henri8499549162719
2.Vesterbacka Jari7608427612363
3.Stenman Tino9009561856
4.Kauppila Timo8657911656
5.Bamberg Jarkko7697711540
6.Kalliala Petri7697671536
7.Ranta Teemu7647721536
8.Kiiskilä Petri5806581238
9.Taivainen Juho-Matti10001000
10.Moholdt Lars10001000
11.Knuuttila Mikko10001000
12.Koivuniemi Sakari945945
13.Korhonen Jyri910910
14.Korpi Antti909909
15.Niemelä Otto877877
16.Koivumäki Janne833833
17.Kaitainen Janne824824
18.Alho Pasi817817
19.Kähärä Jyrki812812
20.Kuosmanen Santtu776776
21.Colliard Alain758758
22.Lehtinen Mika729729
23.Majander Jukka717717
24.Harju Janne652652
25.Markkula Joni580580

Sarja: Miehet 20 km

SijaNimiOsa 1Osa 2Osa 3Yht
1.Minder Sergio1000100010003000
2.Meriläinen Ari9759161891
3.Hautakangas Marko8668611727
4.Holm Harri8558531708
5.Pöyhölä Mikko970970
6.Jalonen Sami920920
7.Lemmetyinen Juha919919
8.Yli-Marttila Juhani856856
9.Leinonen Aki708708
10.Lauste Markku696696
11.Laitinen Tuomas592592

Sarja: Naiset 06 km

SijaNimiOsa 1Osa 2Osa 3Yht
1.Hakomäki Emmi100010002000
2.Savolainen Iida10001000
3.Majander Tuula894894
4.Niiranen Nanna674674
5.Toivonen Elina553553
6.Kyrölä Marika533533

Sarja: Naiset 10 km

SijaNimiOsa 1Osa 2Osa 3Yht
1.Mirfakhraei Elena10009458512796
2.Vesterbacka Pirjo9919358702796
3.Sievänen Johanna9277967772500
4.Mattila Mona8277957532375
5.Meriläinen-Honkala Piia9619051866
6.Takaluoma Susanna8427701612
7.Kurunmäki Heli8427701612
8.Annila Päivi10001000
9.Sonninen Ronja10001000
10.Astren Sini895895
11.Mattila Aulikki860860
12.Kinnula Minna856856
13.Vähäsarja Leena856856
14.Saastamoinen Piia819819
15.Manninen Vuokko749749

Sarja: Naiset 20 km

SijaNimiOsa 1Osa 2Osa 3Yht
1.Vehviläinen Mari10001000
2.Koivulahti Katja10001000
3.Viinikka Marika892892

×

Canvas not supported! Canvas not supported!

Paina nappulaa ja katso, miltä meno cooperissa näytti (nopeutettuna)!

Mukana: Osallistuja, tulos ja kierroksittaiset nopeudet (jos tiedossa)

Teivo Stayers

×

Teivo Stayers

×

Teknisesti:

Tarkoitus ja tavoite on perehtyä PHP-koodaamiseen. Frontend-kirjastona W3s. Myös AJAX käytössä.

  • 2016
    • Osakilpailujen tulospalvelut sekä yhteiskilpailut
    • Käyrät havainnollistamaan vauhdin vaihtelua cooperissa
  • 2017
    • Cooper-animaatiot
    • cooper-tilasto/kaikki tulokset -lista
  • 2018
    • Osallistujakohtaiset cooper-tilastot
    • Osallistujakohtaiset kaaviot omista coopereista
    • Parannuksia animaatioon (paremmat askeleet)

Kestävyysjuoksun erikoisseura Teivo Stayers Teivologo