Tulospalvelu

Kilpailuiden järjestäjä: kestävyysjuoksun erikoisseura Teivo Stayers

teivotrail: Tulokset 2018

Osa tt2.2018 2018-08-18

Kunto 10 km

  1. 1.14.28 Iso-Tryykäri Tapani TottU

Miehet 06 km

  1.    27.27 Kuisma Joonas TreMK
  2.    28.26 Niemelä Otto TeSt
  3.    30.56 Friberg Jukka TeSt
  4.    35.00 Kalliala Petri Vuorentausta
  5.    37.31 Tiira Onni Tampereen Pyrintö Hiihto
  6.    38.11 Tiira Juha Tampere

Miehet 10 km

  1.    42.15 Stenman Tino YlöjR
  2.    48.45 Maimonen Jarno TeSt
  3.    52.52 Pöntinen Henri Tampere
  4.    55.40 Pimiä Juuso Kangasala

Miehet 20 km

  1. 1.39.25 Meriläinen Ari Turengin RC

Naiset 06 km

  1.    31.58 Hakomäki Emmi TP
  2.    39.35 Rintanen Mari TP
  3.    45.16 Meriläinen-Honkala Piia TeSt
  4. 1.00.05 Soinio Terhi Lempäälä

Naiset 10 km

  1.    57.30 Rintanen Heini TP

Osa tt1.2018 2018-07-14

Kunto 10 km

  1. 1.00.15 Haavisto Tero Tampere
  2. 1.01.06 Luttinen Jaakko Tampere
  3. 1.01.16 Kilpivuori Ari Ulvila
  4. 1.02.06 Harju Tomi Tampere
  5. 1.03.07 Nuorlehto-Lassila Paula Ylöjärvi
  6. 1.04.14 Klinga Timo Tampere
  7. 1.10.52 Iso-Tryykäri Tapani TottU
  8. 1.12.58 Mäkelä Aleksi Ylöjärvi
  9. 1.15.11 Mäkelä Tommi Ylöjärvi

Miehet 06 km

  1.    28.18 Niemelä Otto TeSt
  2.    29.52 Kuisma Joonas TreMK
  3.    31.36 Friberg Jukka TeSt
  4.    40.17 Tiira Onni Tampereen Pyrintö Hiihto
  5.    40.34 Tiira Juha Tampere

Miehet 10 km

  1.    42.56 Stenman Tino YlöjR
  2.    43.26 Niemi Janne Janakkalan Jana
  3.    48.35 Kolehmainen Pekka Kurjenmiekan Pamaus
  4.    54.29 Räsänen Marko Nokia
  5.    57.13 Vesterbacka Jari Tampere
  6.    57.51 Majander Jukka Helsingin Juoksijat
  7.    59.04 Lampinen Pekka TreMK
  8. 1.07.07 Nieminen Pasi Kurjenmiekan Pamaus
  9. 1.15.11 Konttinen Aarre Nokia
  10. 1.22.52 Jokela Jussi Helsinki

Miehet 20 km

  1. 1.45.35 Yli-Marttila Juhani Team Rahola
  2. 1.55.15 Halonen Arto Ylöjärvi
  3. 2.08.14 Leinonen Aki TamMK

Naiset 06 km

  1.    31.27 Uotila Ulrika Koovee
  2.    41.46 Orrainen Elina Laukaa
  3.    43.18 Rantanen Annika Ylöjärvi

Naiset 10 km

  1.    55.18 Kosunen Niina Tampere
  2. 1.00.14 Majander Tuula Helsingin Juoksijat
  3. 1.00.31 Annila Päivi TP
  4. 1.07.29 Uusitalo Terttu LoJa
  5. 1.10.52 Vesterbacka Pirjo Vimpeli
  6. 1.15.11 Takaluoma Susanna Alavus
  7. 1.15.51 Hänninen Anna Helsinki

Yhteiskilpailu 2018

Osakilpailuja on 3. Yhteiskilpailuun pääsyn raja on 3.

Teivologo Teivologo Trail logo

Sarja: Miehet 06 km

SijaNimiOsa 1Osa 2Osa 3Yht
1.Niemelä Otto10009651965
2.Kuisma Joonas94710001947
3.Friberg Jukka8958871782
4.Tiira Onni7027311433
5.Tiira Juha6977181415
6.Kalliala Petri784784

Sarja: Miehet 10 km

SijaNimiOsa 1Osa 2Osa 3Yht
1.Stenman Tino100010002000
2.Niemi Janne988988
3.Kolehmainen Pekka883883
4.Maimonen Jarno866866
5.Pöntinen Henri799799
6.Räsänen Marko788788
7.Pimiä Juuso758758
8.Vesterbacka Jari750750
9.Majander Jukka742742
10.Lampinen Pekka726726
11.Nieminen Pasi639639
12.Konttinen Aarre571571
13.Jokela Jussi518518

Sarja: Miehet 20 km

SijaNimiOsa 1Osa 2Osa 3Yht
1.Meriläinen Ari10001000
2.Yli-Marttila Juhani10001000
3.Halonen Arto916916
4.Leinonen Aki823823

Sarja: Naiset 06 km

SijaNimiOsa 1Osa 2Osa 3Yht
1.Hakomäki Emmi10001000
2.Uotila Ulrika10001000
3.Rintanen Mari807807
4.Orrainen Elina752752
5.Rantanen Annika726726
6.Meriläinen-Honkala Piia706706
7.Soinio Terhi532532

Sarja: Naiset 10 km

SijaNimiOsa 1Osa 2Osa 3Yht
1.Rintanen Heini10001000
2.Kosunen Niina10001000
3.Majander Tuula918918
4.Annila Päivi913913
5.Uusitalo Terttu819819
6.Vesterbacka Pirjo780780
7.Takaluoma Susanna735735
8.Hänninen Anna729729

Kauden tilastot

M06km

  1.    27.27 Kuisma Joonas
  2.    28.18 Niemelä Otto
  3.    30.56 Friberg Jukka
  4.    35.00 Kalliala Petri
  5.    37.31 Tiira Onni
  6.    38.11 Tiira Juha

M10km

  1.    42.15 Stenman Tino
  2.    43.26 Niemi Janne
  3.    48.35 Kolehmainen Pekka
  4.    48.45 Maimonen Jarno
  5.    52.52 Pöntinen Henri
  6.    54.29 Räsänen Marko
  7.    55.40 Pimiä Juuso
  8.    57.13 Vesterbacka Jari
  9.    57.51 Majander Jukka
  10.    59.04 Lampinen Pekka
  11. 1.07.07 Nieminen Pasi
  12. 1.15.11 Konttinen Aarre
  13. 1.22.52 Jokela Jussi

M20km

  1. 1.39.25 Meriläinen Ari
  2. 1.45.35 Yli-Marttila Juhani
  3. 1.55.15 Halonen Arto
  4. 2.08.14 Leinonen Aki

N06km

  1.    31.27 Uotila Ulrika
  2.    31.58 Hakomäki Emmi
  3.    39.35 Rintanen Mari
  4.    41.46 Orrainen Elina
  5.    43.18 Rantanen Annika
  6.    45.16 Meriläinen-Honkala Piia
  7. 1.00.05 Soinio Terhi

N10km

  1.    55.18 Kosunen Niina
  2.    57.30 Rintanen Heini
  3. 1.00.14 Majander Tuula
  4. 1.00.31 Annila Päivi
  5. 1.07.29 Uusitalo Terttu
  6. 1.10.52 Vesterbacka Pirjo
  7. 1.15.11 Takaluoma Susanna
  8. 1.15.51 Hänninen Anna
×

Canvas not supported! Canvas not supported!

Paina nappulaa ja katso, miltä meno cooperissa näytti (nopeutettuna)!

Mukana: Osallistuja, tulos ja kierroksittaiset nopeudet (jos tiedossa)

Teivo Stayers

×

Teivo Stayers

×

Teknisesti:

Tarkoitus ja tavoite on perehtyä PHP-koodaamiseen. Frontend-kirjastona W3s. Myös AJAX käytössä.

  • 2016
    • Osakilpailujen tulospalvelut sekä yhteiskilpailut
    • Käyrät havainnollistamaan vauhdin vaihtelua cooperissa
  • 2017
    • Cooper-animaatiot
    • cooper-tilasto/kaikki tulokset -lista
  • 2018
    • Osallistujakohtaiset cooper-tilastot
    • Osallistujakohtaiset kaaviot omista coopereista
    • Parannuksia animaatioon (paremmat askeleet)

Kestävyysjuoksun erikoisseura Teivo Stayers Teivologo